Drukowanie na drewnie

Nowe technologie na rynku usług poligraficznych i introligatorskich umożliwiają drukowanie na różnego rodzaju materiałach, np. na drewnie. Firmy specjalizujące się w usługach poligraficznych i introligatorskich starają się stale poszerzać swoją ofertę. Pojawiają się nie tylko coraz to nowe, lepsze i tańsze technologie druku, ale także możliwości drukowania na coraz to nowych materiałach. Niczym nowym nie jest już np. możliwość drukowania napisów i obrazów na drewnie.

Jest nawet kilka technologii, które to umożliwiają. Firmy poligraficzne wykorzystują do tego m.in. drukowanie ultrafioletowe, termotransferowe i wypalanie. Szczególnie popularna jest pierwsza z tych metod ze względu na wyjątkowo dużą odporność na warunki atmosferyczne. Drukować można praktycznie na każdym rodzaju drewna: lipowym, sosnowym, świerkowym, bukowym, brzozowym, a także na różnych produktach drewnianych takich jak płyty MDF lub sklejka.

Drukowanie na drewnie jest stosowane głównie do zdobienia frontów mebli, wykonywania tablic i innych materiałów reklamowych i innych.

Close