Jak walczyć z kompleksami?

Wiele kobiet ma naprawdę duże kompleksy z powodu swojej urody, bądź, jak myślą, jej braku. Jednak jest znane bardzo powiedzenie, że nie ma kobiet brzydkich, ale są zaniedbane. I to właśnie w tym tkwi klucz do walki z kompleksami. Każda kobieta jest piękna i z każdej można to piękno wydobyć, trzeba się jednak trochę postarać.

Przede wszystkim bardzo wiele kobiet źle się ubiera. Kiedy idą na zakupy interesują się głównie tym, co jest modne i w co ubrane są ich koleżanki. A przecież nie oto chodzi. Nie należy bowiem kierować się modą, ale swoim typem urody.

Kobiety mają bowiem różny typ sylwetki, różne kolory włosów i odcienie karnacji. I nie wszystkim wszystko pasuje. Trzeba wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę, gdy wybiera się strój. Należy bowiem za pomocą ubrania – nie tylko kroju, ale i koloru, a nawet faktury podkreślać swoje atuty, a maskować niedociągnięcia.

Jest to paradoksalnie bardzo proste, bo w każdej kobiecie jest coś, co warto podkreślić i co będzie przyciągało spojrzenia, a ją wyleczy z kompleksów.

Close