Kierowca musi to wiedzieć

Osoby kierujące pojazdami nie mogą sobie pozwolić na luksus nieznajomości przepisów. Nim każdy z nich otrzymał prawo jazdy musiał najpierw zapoznać się z kodeksem drogowym i wszystkimi kwestiami, które są w nim poruszone. To jeden z nielicznych zbiorów formalnych zasad, które każdy powinien znać, a przynajmniej każdy, kto siada za kierownicą.

Konsekwencje nieznajomości tych regulacji bywają fatalne. Można doprowadzić do poważnego wypadku, w którym ludzie stracą zdrowie i życie. Sam kierowca może z takiej sytuacji nie wyjść cało, więc naprawdę nie opłaca się być lekkoduchem w tym zakresie.

Teoretycznie każdy, kto ma uprawnienia do poruszania się pojazdami musi przepisy znać – w końcu zdał pomyślnie egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Poza tym nim zostanie się dopuszczonym do egzaminu każda szkoła jazdy organizuje na koniec własny egzamin teoretyczny, symulujący warunki egzaminu jaki czeka nas w WORD-zie. Bywa nawet, że taki wewnętrzny egzamin jest bardziej rozbudowany, aby jeszcze lepiej zweryfikować wiedzę kursantów.

Close