Lekarz nie zawsze wiarygodny

Pacjent, który udaje się do lekarskiego gabinetu powinien wierzyć i ufać specjaliście, w którego ręce trafia. Zawód lekarza jest jedną z tych profesji, do których zaufanie powinno być najwyższe i niezachwiane – niestety nie zawsze tak jest. Sporo jest w tym winy samych medyków, którzy nie zawsze mają potrzebę indywidualnego podejścia do chorego.

Stosowanie powielanych schematów może zadziałać 10 razy, ale za jedenastym pacjent może okazać się problemowy i wymagać innego leczenia. Błędy lekarskie wciąż zdarzają się na tyle często, że pewna część pacjentów zaczyna unikać wizyty w przychodniach i szpitalach. W tym momencie otwiera się całkiem szerokie pole do popisu dla innych rozwiązań.

Homeopatia jako zamiennik dla medycyny głównego nurtu ma się dobrze już od wielu dekad. Praktycznie w każdym kraju istnieją mniej lub bardziej zorganizowane społeczności osób, które świadomie decydują się na pomoc tych lekarzy, którzy proponują właśnie metody homeopatyczne. Rosnące zainteresowanie ich usługami pewnym kręgom jest bardzo nie na rękę.

Close