Szkolenia dla personelu

Odpowiednie przygotowanie merytoryczne kosmetyczki to bardzo ważna sprawa. Bardzo dobrze, jeśli za prowadzenie salonu odpowiada na co dzień osoba, która także wykonuje ten zawód. Po pierwsze to oszczędność, bo część pracy można wykonywać samodzielnie i nie ma potrzeby tworzenia dodatkowego etatu. Po drugie osoba, która jest na bieżąco ze wszystkimi zagadnieniami i nowinkami z branży jest w stanie stale poszerzać ofertę i pozyskiwać nowe klientki.

Jednakże aby to wszystko działało, cały personel musi stać na wysokim poziomie merytorycznym. Jeśli dany salon zatrudnia kilka osób, trzeba postawić na kursy i szkolenia doskonalące. W praktyce najczęściej odbywają się one na koszt pracodawcy, ewentualnie wydatek jest dzielony po równo między pracownika a szefostwo. Bywa też tak, że załoga sama inwestuje w swój zawodowy rozwój, nie czekając na inicjatywę ze strony szefa.

Zazwyczaj dzieje się tak w zakładach, które nie są prowadzone profesjonalnie i taki pracownik będzie wkrótce szukał okazji, aby znaleźć dla siebie lepsze miejsce.

Close