W rozwoju pomagają jeździki

Rodzice powinni wykorzystywać każdą możliwość, dzięki której ich dziecko będzie mogło się rozwijać i będzie mogło ćwiczyć nowe umiejętności. Dlatego tak ważne jest to, aby zobaczyli, co mogą oferować jeździki i w jakich typach są one proponowane. Może się okazać, że na początku mogą spełniać funkcję bujaczka, na którym dziecko będzie się uspakajało, a z biegiem czasu będą mogły zamienić się w pojazd, którym dziecko swobodnie będzie mogło się przemieszczać, ćwicząc jednocześnie utrzymywanie równowagi.

Warto wybierać taki co rośnie z dzieckiem

Jeżeli chcemy mieć pewność, że taki jeździk przez dłuższy czas będzie towarzyszył naszemu dziecku, to warto wybierać takie, które będą razem z nim rosnąć.

To oznacza, że warto za taki jeździk zapłacić trochę więcej, ale jednocześnie mieć pewność, że będziemy mogli korzystać z różnych jego funkcji. Na początek może mieć pałąk zabezpieczający i nakładane na koła płozy, dzięki czemu będzie służył za bujaczek. Później będziemy mogli zdjąć płozy, aby dziecko mogło spokojnie jeździć takim samochodzikiem, jednocześnie mając pewność, że z niego nie spadnie, bo będzie zabezpieczone po bokach. Następnie będziemy mogli zdjąć również to zabezpieczenie i wówczas dziecko będzie mogło samodzielnie wchodzić i schodzić z takiego jeździka.

Chociaż mogą one kosztować trochę więcej, to jednak warto za to zapłacić, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nasze dziecko będzie z niego korzystać przez wiele lat.

Dodatkowe akcesoria

Możemy zdecydować się na propozycje, gdzie dziecko będzie mogło tylko jeździć na takim pojeździe i nic więcej nie będzie mogło z nim robić. Ale również możemy popatrzeć na takie jeździki, które mają w sobie wbudowane sortery, mają różne przyciski uruchamiające dźwięki, a niektóre nawet oferują nam możliwość podłączenia słuchawek albo pendrivie, aby dziecko podczas jazdy mogło słuchać swojej ulubionej muzyki. Jeśli taki jeździk będzie oferował dodatkową możliwość zabawy, to może się okazać, że dziecko chętniej będzie się nim bawiło, rozwijając swoje umiejętności.

Warto zobaczyć jakie jeździki mogą nam być zaproponowane, tak abyśmy wybrali taki najlepszy, który przez dłuższy czas będzie naszemu dziecku dawał sporo radości. Mogą mieć różne kształty, kolory, mogą przypominać samochody wyścigowe, albo wozy strażackie, a więc na pewno znajdziemy coś ciekawego.

Close