Zabawki w naszych czasach

www.konsulat-slowenia.pl

Dawniej rodzice często mieli problemy z zakupieniem zabawek dla swoich dzieci. Na porządku dziennym były więc sytuacje, w których tego typu akcesoria przechodziły z jednego na malucha na drugiego albo też były wykonywane własnoręcznie przez członków rodziny.

Sklepy świeciły pustkami, a jeśli już znaleźć w nich można było jakiekolwiek zabawki, to często nie były one zbyt ładne i trwałe. Wówczas nie wszyscy producenci przykładali też wagę do bezpieczeństwa swoich małych klientów.

Nie było wówczas zabawek skonstruowanych tak, żeby wpierać rozwój dzieci, a na opakowaniach próżno było szukać informacji na temat przedziału wiekowego, dla którego dany towar był przeznaczony. Stare zabawki potrafiły być jednak pięknie wykonane i miały niepowtarzalny wygląd.

Ludzie często przechowują je jako pamiątki z dzieciństwa i wykorzystują jako dekoracje w mieszkaniu. Stare pozytywki, domy dla lalek czy nawet pluszowe zabawki nierzadko są prawdziwymi dziełami sztuki, które szkoda jest wyrzucać.

W dzisiejszych czasach produkuje się bardziej użyteczne zabawki, jednak ich wygląd nie zawsze jest zadowalający. Nierzadko ociera się on o kicz i z pewnością za kilka czy kilkanaście lat tego typu akcesoria nie zostaną już w naszych domach, tylko trafią na śmietnik.

Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że się po prostu zepsują. Oczywiście, w dzisiejszych czasach produkuje się również ekskluzywne zabawki, które są i jakościowo dobre, i po prostu piękne.

W sklepach znajdziemy jednak zbyt dużo tandetnych gadżetów, które nie przedstawiają większej wartości.

Close